дома Вселена Г-ѓа Мишел Обама се појави во креација на Фустан кој влече ...

Г-ѓа Мишел Обама се појави во креација на Фустан кој влече инспириација од 19 век

365
0
АКЦИЈА

Жолтата креација на брендот „Schiaparelli “, направена специјално за неа, предизвика многу коментари. Поранешната прва дама беше облечена во горниот дел како корсет со богати сјајни детали.

Креативниот директор на Schiaparelli, Даниел Роузбери, во изјави дека дизајнот на фустанот е инспириран од кринолините што се носеле под фустаните во 19 век.

“Светлите бои како розовата се заштитен знак на модната куќа на Елса Шијапарели , а за оваа боја сметавме дека и одговара на енергијата и силата на г-ѓа Обама. Чест беше да се направи овој посебен фустан за неа”, додаде тој.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here