дома Вселена Лекарите на ВМА го спасија животот на Вучиќ

Лекарите на ВМА го спасија животот на Вучиќ

332
0
АКЦИЈА
Претседателот на Србија Александар Вучиќ

рпскиот министер за здравство, Златибор Лончар, денеска во изјава за Танјуг нагласи дека претседателот на државата Александар Вучиќ имал хронични, помали проблеми со срцето, но дека неговата здравствена состојба се влошила во петокот, кога решил да се обрати на лекари од ВМА.

„Веднаш по приемот, беше проценето дека претседателот на Србија е животно загрозен“, изјави министерот Лончар.

Според министерот, претседателот Вучиќ добро реагирал на терапијата што му била пропишана и му било препорачано да ги намали своите редовни активности во наредниот период со цел целосно да се опорави од влошената здравствена состојба.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here