дома Вселена Работна средба на троца лидери од Западниот Балкан утре во Охрид

Работна средба на троца лидери од Западниот Балкан утре во Охрид

327
0
АКЦИЈА
Утре во Охрид ќе се сретнат Рама, Вучиќ и Заев

Премиерот Зоран Заев е домаќин на трилатералната работна средба на лидерите на Западен Балкан што утре ќе се одржи во Охрид.

На средбата ќе присуствуваат уште и претседателот на Србија, Александар Вучиќ и претседателот на Владата на Албанија, Еди Рама.

Агендата предвидува во Охрид да се одржи работен состанок на кој покрај тројцата лидери уште ќе учествуваат и претседателот на Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ и министерката за економија на Црна Гора, Драгица Секулиќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here