дома Вселена Денес малку сонце, малку облаци, а вечер дожд во Скопје

Денес малку сонце, малку облаци, а вечер дожд во Скопје

322
0
АКЦИЈА
Скопско Кале

Сонцето ќе грее и облаците ќе го опкружуваат небото над Скопје. Малку ке биде сончево, малку облачно ова денешно уто.

Метеоролозите предвидуваат дека денот ќе биде променливо облачен со слаб до умерен јужен ветер. Максималната температура ќе достигне до 19 степени.
Во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд.

Во понеделник ќе има стабилизирање на времето, а од вторник попладне и во следните денови ќе има нови врнежи од дожд.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here