дома Вселена Посилен земјотерс сабајлево го погоди Дубровник-Јадранскиот бисер

Посилен земјотерс сабајлево го погоди Дубровник-Јадранскиот бисер

323
0
АКЦИЈА
Дубровник Јадранскиот бисер

Појак земјотрес од 4,4 степени по Рихтер го потресе утрово Дубровник, јадранскиот бисер и неговата околина, јавија хрватските медиуми. Добрата страна е што за среќа нема повредени ниту голема материјална штета.

Епицентарот на потресот бил во морето околу 38 километри западно од Дубровник, односно 18 километри од Стонот, пренесува Index.hr.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here