дома Вселена Макрон: БиХ тепирана боба која чука тик-так со Хрватска

Макрон: БиХ тепирана боба која чука тик-так со Хрватска

323
0
АКЦИЈА
Патничка мапа на Босна и Херцеговина

Францускиот претседател Емануел Макрон оцени дека Босна и Херцеговина е темпирана боба која чука тик-так со Хрватска.

Во опсежното интервју за лондонскиот “Економист” тој говореше за Босна и Херцеговина, истакнувајќи дека земјата се соочува со проблемот на Џихасити повратници.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here