дома Вести Русковска откри што правел Кичеец од Шутка: Допрва ќе биде интересно

Русковска откри што правел Кичеец од Шутка: Допрва ќе биде интересно

355
0
АКЦИЈА

Шефицата на организираниот криминал Вилма Русковска во денешното гостување во 24 отворено потврди дека никој официјално досега не понудил спогодба за случајот „Рекет“.

Таа потенцираше дека не очекува одовлекување на случајот и смета дека нема многу обвинети во случајот, имало само тројца. Доказниот матерјал е обемен и не очекува дека во наредните три дена ќе биде оценет обвинителниот акт од кога бил поднесен.

Обвинителката Вилма Русковска во вечерашното интеврју на ТВ 24 потврди дека Зоран Милески Кичеец додека беше во притвор користител мобилен телефон.

На прашањето дали откриле со кого Кичеец комуницирал од притвор со мобилен телефон, таа одговори:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here