дома Свет Војската на САД изведе сајбер напад на Иран

Војската на САД изведе сајбер напад на Иран

378
0
АКЦИЈА
Војската на САД изведе сајбер напад на Иран

Американската војска изведе сајбер напад на компјутерските системи на иранската армија по што американскиот претседател Доналд Трамп се откажа од плановите да изведе конвенционален воен удар на Иран заради оборување на дронот на САД, соопштија денес американските официјални лица.

Сајбер ударите се изведени на Трампово одобрение, потврдија две официјални лица за АП, но не сакаа да бидат именувани.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here