дома Вселена Путин: Ќе соработуваме со премиерот на Велика Британија кој и да биде...

Путин: Ќе соработуваме со премиерот на Велика Британија кој и да биде тој

405
0
АКЦИЈА
Владимир Путин

Русија има намера да соработува со новиот премиер на Велика Британија, кој и да биде тој, порача рускиот претседател Владимир Путин, но и додаде дека и новиот премиер на Велика Британија треба да биде спремен на соработка.

“Ние ќе се однесуваме спрема тоа(резултатите за избор на новиот Британски премиер) со почит и ќе соработуваме со сите кои сакаат да работат со нас”, рече Путин во интервјуто за телевизијата Русија1

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here