дома Балкан ВМРО со соопштение за актуелната влада: Го оптужуваат Заев за неспособност во...

ВМРО со соопштение за актуелната влада: Го оптужуваат Заев за неспособност во преговорите со ЕУ

393
0
АКЦИЈА
Државното знаме

Најголемата опозициона партија на Македонија ВМРО-ДПМНЕ ја оптужи денеска владата на премиерот Зоран Заев дека веќе втора година по ред не добива дата за преговори со ЕУ, заради како наведуваат, својата неспособност.

“И покрај тоа што го сменија името и ги распродадоа државните интереси, Македонија не доби дата затоа што актуелната влада не спроведува реформи”, се истакнува во соопштението на ВМРО.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here