дома Албанија Ситуацијата во Албанија се покомплексна:Еди Рама со предупредување до Мета,ти не си...

Ситуацијата во Албанија се покомплексна:Еди Рама со предупредување до Мета,ти не си веќе за претседателска функција

425
0
АКЦИЈА
Еди рама му се обрати на Илир Мета: Ти веќе немаш право да бидеш претседател, сите кои работат против Рама ќе си отидат

Албанскиот премиер Еди Рама по откажувањето од страна на Илир Мета на локалните избори, оцени дека “претседателот сам на себе си ја одредил судбината” губејќи го правото да остане на таа функција.

“Тој како претседател го изгуби правото да остане во таа канцеларија. Сите тие кои водат движење против Рама, ќе си отидат еден по еден”. им порача во остар тон премиерот на Албанија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here