дома Балкан Утре одбележување на 220.г од раѓањето на Пушкин и десет години од...

Утре одбележување на 220.г од раѓањето на Пушкин и десет години од откривањето на паркот со неговото име во Кисела Вода

372
0
АКЦИЈА
рекламниот плакат за овогодинешната манифестација

На 6. јуни, односно утре во 18 00 часот во паркот на Пушкин во Кисела Вода, на ул. Пушкионова кај школото Кирил Пејчиновиќ, ќе се празнува Меѓународниот ден на рускиот јазик и 220 години од раѓањето на поетот и 10 години од откривањето на паркот.

На плато пред паркот ќе настапат руските хорови и културно уметнички друштва Славјанка и ансамблот Чајка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here