дома Балкан Претседателот на СКМ-Азески: таксите на Приштина кон српските продукти штетни за регионот

Претседателот на СКМ-Азески: таксите на Приштина кон српските продукти штетни за регионот

360
0
АКЦИЈА
Граничен премин

Претседателот на стопанската комора на нашата земја Бранко Азески смета дека таксите која Приштина ги воведе на производите од Србија се штетни чекори кои креираат негативен рејтинг на земјите од Западниот Балкан.

Азески истакна за Танјуг дека во регионот доколку не го почитуваме она за што сме се договориле, очигледно е дека му праќаме негативен сигнал на надворешниот фактор, на партнерите од другите земји а посебно на ЕУ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here