дома Балкан НАТО во борба против лажните вести и во одбрана на демократијата

НАТО во борба против лажните вести и во одбрана на демократијата

363
0
АКЦИЈА
Гнералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг при денешната посета на нашата земја

Генералниот секретар на НАТО Јанс Столтенберг при посетата на нашата земја ја истакна борбата против лажните вести како механизам на почитување на демократските вредности на демократијата на кои се заснива алијансата, пренесува порталот Плусинфо.

Имаме факти, имаме отворена дебата, а за тоа ни се потребни и слободни медиуми. Потребни ни се новинари кои ќе ги проверуваат своите извори, медиуми кои ќе имаат различни ставови по исти прашања и кои ќе разговараат на отворени дебати, рече Столтенберг.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here