дома Балкан Врвот на НАТО денес во посета на Скопје

Врвот на НАТО денес во посета на Скопје

416
0
АКЦИЈА
Центарот на Скопје

Делегација на НАТО, на чело со генералниот секретар Јенс Столтенберг, ќе допатува во дводневна посета на нашата држава, каде со официјалните лица ќе разговара за процесот на пристапување на земјата во НАТО.

Спрема најавата, во Скопје прво ќе допатува Столтенберг и неговиот кабинет, а час подоцна со друг лет и 29-те членови на Северноатланскиот совет, главното политичко телокое донесува одлуки во НАТО, јави Гласот на Америка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here