дома Вселена Трамп: Идеме на Марс

Трамп: Идеме на Марс

347
0
АКЦИЈА

Претседателот на САД Доналд Трамп се договори во Токио со премиерот на Јапонија Шинзо Абе за соработка во истражување на вселената, а двете земји наскоро ќе организираат заеднички патувања на Марс и месечината.

Објасни како „од војно гледиште, моментално не постои ништо позначајно од вселената“, пренесе АП.

Доналд Трамп и Шинзо Абе во Токио

Трамп и Абе не изнесоа повеќе детали, а јапонскиот најави нови инвестиции во САД.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here