дома Балкан Павле Богоевски по објавените разговори поднесе оставка

Павле Богоевски по објавените разговори поднесе оставка

357
0
АКЦИЈА
Павле Богоевски еден од предводниците на Шарената Револуција

По пуштените разговори во јавноста каде што пратеникот Павле Богоевски беше снимен во контраверзен разговор, тој реши да поднесе оставка од својата функција. На ваков чекор се одлучи заради бурните реакции иако вели дека тврдењата дека нарачувал високо синтетички дроги како што е кокаинот не се точни, туку нарачувал лековито масло од канабис како би му помогнал на својот пријател кој не е во добра здравствена состојба

„Почитувана јавност, гласот за одземање на мандатот ќе биде мојот последен глас во ова Собрание. Оваа одлука ја донесов кога се пријавував во полиција. Не би сакал мојата пратеничка функција да влијае на правосудните органи кои ќе го истражуваат овој случај“ – рече Богоевски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here