дома Балкан Вечерва Нашата Тамара во финалето. Стегајте ги палците, шансите се на наша...

Вечерва Нашата Тамара во финалето. Стегајте ги палците, шансите се на наша страна.

421
0
АКЦИЈА
Тамара Тодевска за време на полуфиналната изведба.

Нашата претсавничка на Евросонг Тамара Тодевска вечерва настапува во финалната вечер како осми натпреварувач. Сите очи на Македонската јавност ќе бидат свртени кон овој настан. Навистина спрема многу прогнози имаме високи шанси за успех нашата песна да се најде помеѓу првите. Ова е наш прв настап во финалето после оној во 2013. година на Калиопи со песната “Црно и Бело”. Прауд е песна со одлична приказна и ритам, баш онаква каква што Евросонг фановите посакуваат. Тамара е веќе профилиран и искусен изведувач на Балканските простори а тоа го докажа и на овогодинешниов Евросонг.

Нам ни останува со добри мисли и желби да го пропратиме нејзиниот вечерашен настап и со стиснати палци да и ја посакаме неопходната среќа која му е потренбна на секој Евровизиски натпреварувач.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here