дома Балкан Тамара заслужено се најде во финалето, Европа на нозе пред изведбата на...

Тамара заслужено се најде во финалето, Европа на нозе пред изведбата на Mакедонката.

426
0
АКЦИЈА

Тамара Тодевска нашата овогодишна претставничка на Евросонг за време на полуфиналната изведба на песната “Proud”

Тамара Тодевска како претставничка на Македонија, ќе учествува во саботното финале на изборот за песна на Евровизија. Популарниот Евросонг годинава се одржува во Тел Авив, Израел, а песната „Proud“ во изведба на Тамара, заслужи место во финалето. За нашата земја, ова е прво финале на Евросонг после 2013 година кога Калиопи се најде меѓу најдобрите со „Црно и бело“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here