дома Балкан Пендаровски: Ќе бидам претседател на сите граѓани

Пендаровски: Ќе бидам претседател на сите граѓани

433
0
АКЦИЈА
Стево Пендаровски во својот прв претседателски говор

Претседателот на нашата држава Стево Пендаровски, кој денес и официјално стапи на должност, порача дека ќе биде претседател на сите граѓани -и на оние кои не гласаа за него, како и на оние политички неопределените.

Во своето прво обраќање како шеф на државата истакна дека смета дека нашата држава има добри односи со сите соседи, што е, истакнува, посебно важно имајќи ја во предвид географската положба на нашата земја и структурата на населението.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here