дома Балкан Македонија следната среда го потпишува Протоколот за во НАТО

Македонија следната среда го потпишува Протоколот за во НАТО

445
0
АКЦИЈА

Македонија идната среда ќе го потпише Протоколот за пристапување во НАТО во седиштето на Алијансата во Брисел.

Во текот на свечаноста македонскиот министер за надворешни работи Протоколот за пристапување ќе го потпише во присуство на амбасадорите на земјите-членки на НАТО.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here