дома Балкан Премиерот Зоран Заев се сретна со Џорџ Сорос во Давос

Премиерот Зоран Заев се сретна со Џорџ Сорос во Давос

500
0
АКЦИЈА

Премиерот Зоран Заев имаше средба со филантропот Џорџ Сорос основачот на организациите Отворено општество.

Тие во срдачен разговор размениле идеи за помош од страна на организацијата Отворено општество на еконоомски план и во предучилишното образование, како и поголема вклученост на граѓаните од ромска национална припадност во општеството.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here