дома Балкан Харадинај пред распитот на двајцата обвинети од ОВК: Борбата на КиМ била...

Харадинај пред распитот на двајцата обвинети од ОВК: Борбата на КиМ била чиста и света

426
0
АКЦИЈА

Рамуш Храдинај се сретна со двајцата обвинети кои ќе бидат изнесени пред Хшкиот суд за обвинетите за воени злосторства во Хаг. Тој денес се сретна со Сами Љуштаку и Рустем Мустафа кои саледната недела ќе бидат распрашувани пред Хашкиот суд за починетите воени злосторства.

Во Косово и Метохија беше организиран специјално обвинителсство од страна на приштинските власти за злосторствата на ОВК во 2015. година.

Рамуш Храдинај кој е два пати обвинет за воени злосторства и злосторства против човештвото од судот на Оединетите Нции и Хашкиот трибунал рече дека борбата на ОВК на Косово и Метохија била чиста и света.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here