дома Балкан Православните христијани утре го слават Бадник

Православните христијани утре го слават Бадник

411
0
АКЦИЈА

Православните христијански верници во Македонија утре го слават Бадник, ден пред големиот празник Рождество Христово – Божиќ.
Бадник традиционално ќе биде одбележан со собир пред Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје. Манифестацијата ќе почне со бадниковата химна што ќе ја исполни„ Силви бенд“ и со кревање на бадниковото знаме.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here