дома Балкан Бадник 6. јануари, неработен ден за припадниците на православната вера во Р....

Бадник 6. јануари, неработен ден за припадниците на православната вера во Р. Македонија

487
0
АКЦИЈА

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 6 јануари 2019 година (недела), Бадник, ден пред Божиќ, ќе биде неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here