дома Вселена Брз оброк по работа: Запечени макарони во јогурт

Брз оброк по работа: Запечени макарони во јогурт

461
0
АКЦИЈА

СОСТОЈКИ:
400 гр. макарони
1 л. јогурт
3 јајца
2 лажици маслиново
малку сол

ПОДГОТОВКА:
Се меша јогуртот со јајца и со сол, па со макароните несварени.
Се подмачкува огноотпорен сад и се става смесата.
Се ставаат во рерна на 200 степени и се печат додека не поруменат.
Се служат топли.
Добар апетит!

Превземено од Готви.мк

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here