дома Македонија Албанците покрај останатото бараат и консензуален претседател

Албанците покрај останатото бараат и консензуален претседател

436
0
АКЦИЈА

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на гостување во емисијата Клан Дебат на ТВ Клан Македонија рече дека и на следните претседателски избори ДУИ ќе побара консензуален претседател.

„Секако ова е еден од ставовите кои сме ги објавиле и ќе го браниме со фанатизам и ќе го промовираме на сите простори тука во Македонија. Ние сакаме консензуален претседател, да седнеме, да разговараме, да се усогласиме“ – рече Ахмети.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here