дома Забава Ленардо ди Каприо повторно со улога во филм на Скорсезе

Ленардо ди Каприо повторно со улога во филм на Скорсезе

431
0
АКЦИЈА

Во него се раскажува за колежот кај домородното американско племе Осејџ во 1920 година, во Оклахма, откако во својот резерват пронашле нафта. Истрагата на ФБИ потоа води кон разоткривање на едно од најподмолните криминални заговори во американската историја.

Скорсезе ќе биде и продуцент, заедно со Ден Фридкин. Сценариото е на Ерик Рот, а приказната е заснована на романот на Дејвид Грен.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here