дома Балкан Во недела средба на Заев и Вучиќ на граничниот премин Табановце (Прешево)

Во недела средба на Заев и Вучиќ на граничниот премин Табановце (Прешево)

444
0
АКЦИЈА

Претседателот на република Србија заедно со претседателот на владата на Република Македонија во недела 2. септември ќе се сретнат на граничниот премин Табановце (Прешево) соопшти службата за соработка со медиумите на претседателот на Република Србија.
Средбата е предвидена за во 16. часот.
Спрема соопштението, Вучиќ и Заев ќе разговараат за имплементацијата на проектот за интегрално гранично управување “One stop shop”.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here