дома Балкан Трамп за Душко Марковиќ премиерот на Црна Гора: Тој е само една...

Трамп за Душко Марковиќ премиерот на Црна Гора: Тој е само една врискотлива пропадната кучка, според книгата “Вон контрола” која е објавена во вторникот

495
0
АКЦИЈА

Во својата книга Вон контрола, Омароса наведува дека го прашала Трамп, по што се појави снимката на која се гледа како го оттурнува Марковиќ, „Настапиу малку агресивно. Зошто го направи тоа?“

„Тој е само една врискотлива пропадната кучка“, одговорил Трамп, тврди Њуман, објави Хил а пренесува Спутник.

Книгата Вон контрола објавена е во вторникот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here