дома Балкан Грција: 3 мртви, 60 особи заразени од Западен Нил

Грција: 3 мртви, 60 особи заразени од Западен Нил

464
0
АКЦИЈА

Во Грција до сега три особи умреле од последиците на грозницата на Западен Нил, додека 60 особи се заразени.

Здравствените лица оваа недела регистрирале 17нови случаи заболени од Западен Нил.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here