дома Балкан Курц предреферендумски на 7. септември на повик на Заев во Скопје

Курц предреферендумски на 7. септември на повик на Заев во Скопје

458
0
АКЦИЈА

Австрискиот канцелар Себастијан Курц, чија земја до крајот на годината ќе преседава со ЕУ, ќе ја посети Македонија пред одржувањето на референдумот за името со кој треба да се реши спорот со Грција.

Тој, како што е речено за агенцијата АПА, на повик на македонскиот премиер Зоран Заев, ќе престојува во Скопје на 7.септември.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here