дома Балкан Хан: Ги повикувам граѓаните да гласаат на референдумот, се работи за нивна...

Хан: Ги повикувам граѓаните да гласаат на референдумот, се работи за нивна иднина

454
0
АКЦИЈА

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, на својот профил на Твитер синоќа ја поздрави одлуката на Собранието да го одржи референдумот за Договорот со Грција на 30 септември.

– ЕУ го поддржува овој договор и неговата имплементација како симбол на помирување и добрососедски односи во регионот. Ги повикувам сите граѓани на Македонија да го искористат своето демократско право на глас. Се работи за нивната земја и нивната иднина, напиша Хан.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here