дома Балкан Секојдневни препукувања во комшилукот: Ристичевиќ го нападна Мирковиќ а овој му одговори...

Секојдневни препукувања во комшилукот: Ристичевиќ го нападна Мирковиќ а овој му одговори дека го видел како се бакнуува со Бабиќ

467
0
АКЦИЈА

Народниот пратеник на српската напредна странка, Маријан Ристичевиќ, брутално го извреѓа претседателот на движењето „Цела Србија“ на Твитер.

Некогаш на листата на Српската напредна странка, а сега на ратна нога, овие двајца политичарисе препукуваат кога и да стигнат, а сега Маријан Ристичевиќ на друштвената мрежа Твитер „распали“ по Мирковиќ.

Сочни пораки како „Го**но црно“ не се новости, ама сега го оптужи и Мирковиќ дека заедно со „јеремиќ има задача да ја ослаби Србија“.

– “Ако некој го сретне ГО**ното размачкано, гомилата на сало без мождани вијуги, нека пази добро да не влегува во него. Неговата и задачата на Јеремиќ е ослабување на Србија во Корист на косовските Албанци“.

Мирковиќ не му остана должен па одговори дека Маријан е нервозен по што лидерот на движењето „цела Србија“ обелодени дека во една прилика во Народната скупштина „ги фатил“ Ристичевиќ и Бабиќ како се бакнуваат.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here