дома Балкан Скопје денес ја одбележува 55 годишнината од катастрофалниот земјотрес

Скопје денес ја одбележува 55 годишнината од катастрофалниот земјотрес

434
0
АКЦИЈА

Со повеќе манифестации Скопје денеска ја одбележува 55.годишнината од катастрофалниот земјотрес, во кој 1.070 луѓе смртно настрадаа, a 3.000 биле повредени.

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов вели дека по тој повод не е заборавена подршката која пред 55 години градот Скопје ја доби од целиот свет.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here