дома Балкан Турската полиција уапсила 43 припадници на Исламска Држава

Турската полиција уапсила 43 припадници на Исламска Држава

433
0
АКЦИЈА

Во повеќе операции ширум Истанбул приведени се 43 страни државјани, осомничени припадници на екстремистичката група Исламска држава, соопшти денеска турската полиција.

Противтерористичката едница на истнабулската полиција уапсила осомничени екстремисти ви симултани акции во 15 куќи, се наведува во соопштението на полицијата, пренесува ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here