дома Балкан Стојанче Ангелов национален координатор во владата на Македонија

Стојанче Ангелов национален координатор во владата на Македонија

421
0
АКЦИЈА

Стојанче Ангелов, поранешниот полициски генерал и лидер на партијата „Достоинство“, ќе биде национален координатор во Владата.
Од Владата соопштија дека Ангелов на денешната владина седница е именуван за национален координатор за прашања поврзани со здружението на бранители.

Пред неполни две недели, осамна информацијата дека тој е ангажиран за советник за воздухопловна техника во М-НАВ, со почетна плата од 41.000 денари.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here