дома Вести Апасиев: Ај честито, положивме приемен за неуспешен рефендум

Апасиев: Ај честито, положивме приемен за неуспешен рефендум

477
0
АКЦИЈА

Професорот Димитар Апасиев им честита на сите здраворазумски луѓе кои синоќа не одговорија на поканата на премиерот и не учествуваа на прославата за самоукинување. Апасиев, кој е член на Презедиумот на Левица, како и самата партија, повикаа на бојкот на прославата.

Народот прв пат покажа ПАСИВЕН ОТПОР!
Честито на сите здраворазумски луѓе. Ова е знак дека има надеж за нас, како општество на мислечки битија. Положивме приемен испит за неуспешниот референдум за самоукинување“, напиша Апасиев на Фејсбук.

Превземено од: ПОГЛЕД

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here