дома Балкан Заев: Ќе си заминам ако не успее референдумот

Заев: Ќе си заминам ако не успее референдумот

413
0
АКЦИЈА

Да, ќе заминам ако не успее референдумот во Македонија, но толку сум сигурен дека тој ќе успее. Очекувам сериозни проценти 75-85 насто, согласно колкави се процентите на граѓани кои се изјасниле дека се за ЕУ и НАТО. Вака премиерот Заев одговори на прашања од граѓани до 1ТВ за тоа дали ќе си поднесе оставка ако не успее референдумот за името.

-Граѓаните немаат што да бираат, немаат друга алтернатива. Тие само треба да потврдат дека сакаат Македонија да биде членка на ЕУ и НАТО – рече Заев.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here