дома Балкан Грција: Двајца учесници на прајдот фрлени во морето, уапсени четворица

Грција: Двајца учесници на прајдот фрлени во морето, уапсени четворица

469
0
АКЦИЈА

Грчката полиција привела четири особи за кои се сомнева дека ги нападнале двајцата учесници на Парадата на поносот во Солун.

Тие се сомничат дека нападнале учесник на Прајдот од Грција и Бразил, од кои еден носел знаме со боите на виножитото,ги вреѓале, а потоа ги фрлиле во морето.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here