дома Балкан Сугаревски за вестите кои кружат по европските и нашите медии: Во Македонија...

Сугаревски за вестите кои кружат по европските и нашите медии: Во Македонија нема да се градат бегалски кампови

365
0
АКЦИЈА

Во Македонија нема да се градат бегалски кампови рече денеска министерот за транспорт и врски Горан Сугарески по средбата со градоначалникот на Штип.

– Значи мислам дека оваа тема уште во текот на локалните избори многу беше злоупотребена. Јас немам информации дека во Македонија некој планира да гради и уште еднаш ќе кажам дека не смееме да внесуваме некоја психоза или паника меѓу населението. Јас за таква работа нити знам, а и тогаш кажав и сега ќе кажам дека никакви кампови нема да се градат тука – вели Сугарески.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here