дома Балкан Зголемено присуството на полицијата пред зградата на парламентот од утрово

Зголемено присуството на полицијата пред зградата на парламентот од утрово

430
0
АКЦИЈА

Пред зградата на парламентот од сабајлево е зголемено присуството на полицијата зради најавените протести на граѓаните и опозицијата, кои се противат на усвојувањето на предлог законот за ратификација на договорот за новото име на Македонија.

Почетокот на седницата закажан е за во 11 часот, а за истото време преку друштвените мрежи упатен е повик до граѓаните за протестно собирање, кое, спрема најавите, би требало да трае до ратификацијата на договорот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here