дома Македонија Најчевска: Провокаторите предводени од Ванковска, Каракамишева, Филип и слични сакаат да ве...

Најчевска: Провокаторите предводени од Ванковска, Каракамишева, Филип и слични сакаат да ве злоупотребат

506
0
АКЦИЈА

Професорката Мирјана Најчевска се огласи за синоќешниот протест пред собранието:

Ги молам бранителите на човековите права да не избрзуваат со оценките за полициска бруталност.
Провокаторите предводени од Ванковска, Каракамишева, Филип и слични сакаат да ве злоупотребат.
За постоењето на полициска бруталност и нејзиното ниво треба да се имаат предвид сите факти.
Значи, она најмногу што треба да се направи во моментов е да се побара објективна истрага, а не да се даваат квалификации.
Отсуството на истрага е индикатор на проблем, а не употребата на солзавец кој е законски утврдено средство за присилба.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here