дома Балкан Миленко го повикува Иванов да воведе воена состојба при евентуален нареден судир...

Миленко го повикува Иванов да воведе воена состојба при евентуален нареден судир на демонстрантите и полицијата

451
0
АКЦИЈА

Водителот, Миленко Неделковки, по синоќешните протести против договорот со Грција, денеска побара од претседателот да воведе воена состојба доколку дојде до уште еден судир меѓу демонстрантите и полицијата.

Тој преку својот портал Дудинка и се обрати на јавноста и до претседателот Ѓоѓе Иванов.

„Уште еден ваков чин на насилство од хунтава ќе значи дека Претседателот Иванов ќе мора да: 1. Ги активира гаранциите и да го суспендира Заев; 2. Да воведе воена состојба, да ја активира армијата чиј врховен командант е и да ја суспендира сегашнава наци-фашистичка структура. Доколку Иванов не дојде на помош на својот народ ќе се саможртвуваме и ќе изгинеме ко на Ножот. Доколку пак Иванов застане зад својот народ и го заштити, тогаш ќе победиме ко на Херонеа“, пишува Неделковски на својот портал „Дудинка“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here