дома Балкан Заев и Ципрас се слушнале по телефон

Заев и Ципрас се слушнале по телефон

452
0
АКЦИЈА

Како што дознаваат медиите односно Независен весник, македонскиот премиер Зоран Заев и грчкиот премиер Алксис Ципрас денеска се слушнале по телефон, и закажале уште еден разгово за утре.

Премиерот Заев денска нагласи дека се надева на брзо решение за спорот со името кој го има Грција, поточно пред самитот на ЕУ.

Владата на Македонија не се огласи ниту пак владата на Грција. Се чека утрешниот разговор кој најверојатно ќе биде најблизок до постигнување на договорот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here