дома Балкан Фрчковски: Сите кои се против компромис со Грција всушност се борат Македонија...

Фрчковски: Сите кои се против компромис со Грција всушност се борат Македонија да ја снема

447
0
АКЦИЈА

Во синоќешното гостување на 1ТВ професорот Љубомир Фрчковски зборуваше меѓу остнатото и за безбедноста на Македонија која е врзана со спорот за името.

Тој рече:

Ако погледнете кои се против компромис со Грција, ќе видите дека тоа се 4 групи, едната е на филозофски факултет, писатели и професори, потоа тоа е партијата Левица, потоа тука е бандата на Јанко Бачев и како последни се една група внатре во ВМРО ДПМНЕ. Сите овие всушност знаејќи што значи за земјава ако остане надвор од ЕУ и НАТО на подолг рок, а тоа е сигурен распад, они всушност се борат Македонија да ја нема. Но мислам дека тие се малцинство во земјава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here