дома Балкан Барокот попушти пред дождот, владата прокисна

Барокот попушти пред дождот, владата прокисна

429
0
АКЦИЈА

По вчерашното невреме и силниот дожд кое го зафати Скопје и регионот воопшто, Зградата на македонската влада прокисна пренесе порталот СакамДаКажам.мк.
За кој, информацијата ја потврдиле од владата, поточно генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски.

„Владата прокисна на директно отворените места. И не е првпат, кисне на секој дожд. Таков е квалитетот на изработката. Водата лази по плафоните, под светилките и лустерите, а потоа и надолу по ѕидовите. Затоа ние тука не ја собираме со кофи како во Архивот“, вели Рашковски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here