дома Балкан Од ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од Анѓушев (ВИДЕО)

Од ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од Анѓушев (ВИДЕО)

426
0
АКЦИЈА

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара оставка од вицепремиерот за економија Кочо Анѓушев од морални причини. Според партијата, крајно време е тој да направи нешто позитивно за Македонија и за граѓаните на Република Македонија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here