дома Балкан Зоран Радојчиќ нов градоначелник на Белград

Зоран Радојчиќ нов градоначелник на Белград

517
0
АКЦИЈА

Др Зоран Радојчиќ е нов градоначалник на Белград. По екс градоначалникот Синиша Мали повторно кадар на СНС избран за татко на Белград.

Радојчиќ дипломирал на медицинскиот факултет во Белград 1989. година а на истиот факултет магистрирал 1998. и докторирал 2006. година.

Оженет е со Тијана, која е, како тој вели, негова најголема подршка, а поносен е на синовите Иван И Огњен.

Во 2016. е уврстен во Оксфордската енциклопедија на успешни луѓе од Србија. Зоран радојчиќ досега беше, директор и хирург при Универзитетската детска клиника во Тиршова.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here