дома Балкан Навивачите на Шкендија во навредлива смисла ја извртеа песната Македонско девојче (Видео)

Навивачите на Шкендија во навредлива смисла ја извртеа песната Македонско девојче (Видео)

513
0
АКЦИЈА

Групата навивачи на Шкендија ја прославија својата титула извртувајќи ги зборовите на песната Македонско девојче.

Тие наместо Македонско девојче пееа Македонско девојче ку…..ва голема.

Сеуште нема реакција од ФФМ за оваа прозивка на национална основа.

Навивачките групи се секогаш иницијална каписла за нереди и несакани проблеми, за среќа овој вербален инцидент помина без никакви проблеми или пресметки.

У име нa сoживoтoт и блaгoсoстoјбaтa у Мaкедoнијa. 😉 свaкa чaст! Брaвo!!! 🙂

Публикувахте от Sase Serafimovski в 19 май 2018 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here